KAM S DEŤMI - Za koníkmi na Klokočine

18.07.2021

Vitajte pri našom prvom článku venovanému téme "výlety s deťmi". Keďže sme rodičmi malej dcérky a baví nás cestovanie (nie len) po Slovensku, radi sa podelíme s našimi skúsenosťami či tipmi na túto tému. Keďže sú naše produkty venované práve Slovensku, celkom nám to aj zapadá do konceptu, čo myslíte?

Baví nás objavovanie známych aj menej známych miest kam sa dá ísť s detičkami, bavia nás aj výzvy a myslíme si, že spoločne strávený čas s rodinou je rozhodne skvelou voľbou :).


Dnešný článok by sme chceli venovať práve Klokočine. Farme v blízkosti Zemplínskej Šíravy, kde sa môžete prísť pozrieť na koníky a ďalšie zvieratká a taktiež tu nájdete aj jazdeckú školu. Našej maličkej sa tu veľmi páčilo a nebála sa koníky pohladkať či nakŕmiť. Tieto kone sú zvyknuté na ľudí a radi vám zapózujú na fotky, alebo sa nechajú poškrabkať Pridali sme vám odkaz na ich web stránku, aby ste mohli sledovať aktuálne dianie.

Areál je otvorený a môžete sem prísť bez nejakého nahlásenia sa vopred či vstupu, na farme sa zvyknú organizovať aj rôzne podujatia. Nezabudnite si sledovať otváracie hodiny, okolo 18tej vraj koníky majú večeru a potom sa pomaly poberú na dobrú noc, takže si to naplánujte tak aby ste ich ešte stihli. Za nás je to fajn výlet s detičkami, na chvíľku sa zabaviť, nie je to veľký areál, takže vás návšteva neunaví. Okrem koníkov tam nájdete aj kravičky, lamy, vtáčiky či spliepočky. Veríme že sa vám tento článok páčil a že si kliknete aj na tie ďalšie J Pozdravujú vás Viki, Peťo a Amelka.